şifremi unuttum?
Ana Sayfa Sağlık Alsancak Diş Hastanesi Artık Haftasonları da Açık

Alsancak Diş Hastanesi Artık Haftasonları da Açık

Sponsorlu Reklamlar Karakter Boyutu :
Hafta içi mesai saatlerinde diş hastanesine gidemeyen hastalar için İzmir Alsancak Diş Hastanesi'nde gönüllü hekimler, bundan sonra Cumartesi günleri 8.30 - 12.00 arası kapılarını hastalara açacak.
75 diş hekiminin günde ortalama bin 200, haftada 4 bin 500, ayda ise 17 bin hastaya hizmet veren hastanede mesai dışı hafta sonu da hastalara hizmet verme uygulaması Mart başından itibaren Cumartesi günleri 8.30 ve 12.00 saatleri arasında gerçekleşecek.

Hafta içi ağız ve diş sağlığı hizmetine çeşitli nedenlerle ulaşamayan hastaların Cumartesi günleri randevu alarak, bu hizmetten faydalanabileceklerini belirten Alsancak Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Affan Bol, "Giderek artan yoğunluğun temelinde hasta memnuniyetinin olduğunu düşünüyoruz. Hastanemizin tüm katları ve diş çekiminde kullanılan malzemeler yenilendi. Sağlıkta dönüşüm programından sonra ciddi mesafeler katedildi. İlk kez hastanemiz tarafından başlatılan hafta sonu mesai uygulamasının faydalı olacağına inanıyorum" dedi.

Ağız ve Diş bakımında ülkemizde hala istenilen düzeye gelinmediğini, diş fırçalama alışkanlığını her yaştan kesime kazandırmak gerektiğini belirten Başhekim Affan Bol, "Amacımız diş hastalıkları oranlarını ğünden ğüne azaltmak. Çocukluktan itibaren, diş hekimi ile iyi ilişkiler kurmak önemlidir. Diş hekiminden korkmayın, rutin kontrollerinizi mutlaka yaptırın. Türkiye'de ilk kez hastanemiz tarafından başlatılan mesai dışı çalışması, yine hastalarımızın hizmeti içindir. Hafta içi işlerinden dolayı veya çalıştıkları yerden izin alamayan hastalarımız bu hizmetten faydalanabilecek. Hafta sonu mesai çalışmasında doktorlarımız gönüllü hizmet verecekler. Cumartesi günü hastalara hizmet verecek olan hekim arkadaşlarımız ek bir gelir sağlayacak. İlk kez başlattığımız hafta sonu mesai uygulamasının hastalara faydalı olacağına inanıyorum" şeklinde bilgi verdi.

Engelli Hastalara da Özel Hizmet

Hafta sonu mesai uygulamasının yanı sıra engelli hastaların diş tedavisi konusunda daha iyi hizmet alması için Şubat ayında yeni bir çalışma başlattıklarını belirten Alsancak Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi İ.Affan Bol, "Engelli hastalarımızın genel anestezi altında diş işlemleri konusunda daha iyi hizmet almaları için, Alsancak Nevvar Salih İşgören Ağız ve Diş Merkezi ile bir protokol yaptık. Bu protokol çerçevesinde diş sağlık hizmeti alırken zorluklar yaşayan engelli hastalarımız, bundan sonra daha kolay ve kaliteli hizmet alacaklar. Engelli vatandaşlarımız bizim için çok önemli. Onlar için böyle bir uygulamayı başlattığımız için mutluyuz" diye konuştu.

Haber Yorumları


En Çok Okunanlar BUGÜN | BU HAFTA | BU AY
Yandex.Metrica
sanalbasin.com üyesidir