şifremi unuttum?
Ana Sayfa Sağlık Kırmızı Göz Hastalığı

Kırmızı Göz Hastalığı

Sponsorlu Reklamlar Karakter Boyutu :
Kış mevsiminde insanların daha çok tercih ettikleri alışveriş merkezi gibi kapalı alanlar ‘’kırmızı göz hastalığını’’tetikliyor diyen uzmanlar, soğuk hava, kalabalık ortamlar ve virüsler kış mevsiminde mikrobik göz sorunlarına yol açıyor dedi.

Uzmanlar, okul, sinema gibi kalabalık ortamlarda gözler, enfeksiyondan daha fazla etkilenir ve göz enfeksiyonları rahatlıkla yayılabilir dedi. Genelde soğuk algınlığına ve boğaz enfeksiyonlarına yol açan adenovirüsler, göze rahatlıkla bulaşarak enfeksiyona neden olabileceği ifade edildi.

REKLAM KAÇ

HASTALIKTAN KORUNMAK İÇİN NE YAPILMALI?

haber içerik paragraf 2

Hastalığa karşı korunmak için el temizliğine dikkat edilmesi gerektiğini ifade eden uzmanlar, bu tarz virüsler en kolay göze bulaşır dedi. Gözler ile devamlı oynamamak, kaşımamak ve ellerin sık sık yıkanması gerektiğinin altı çizildi. Hastalığın ortaya çıkmasında etkili faktörler arasında yer alan lens kullanımının da önemli olduğu bildirildi. Kırmızı göz hastalığı bulgusu olan kişilerin zaman kaybetmeden doktora başvurması gerektiği aksi halde ikincil enfeksiyonlara da yol açabileceği belirtildi.Uzman kişiler, kış aylarında daha çok karşılaşılan kırmızı göz hastalığının en önemli özelliğinin tek gözde başlayıp ardından diğer göze geçebileceğine dikkat çekti. İnsanlar, kış aylarında gözde oluşan kızarıklık, yanma ve batma hissi, çapaklanma, göz kapaklarında şişlik, sulanma gibi yakınmalarda mutlaka doktora başvurulması gerektiği açıklandı. Aynı zamanda kırmızı göz hastalığına neden olan bir diğer faktörde kış aylarında ışıktan duyulan rahatsızlık, mantar ve parazitler olabileceği de bildirildi. Kardan dolayı göz daha fazla UV ışınlarına maruz kaldığı için göz hastalıkları ortaya çıkabilmektedir diye belirtildi. Bu gibi sorunlar ile karşı karşıya kalmamak için ultraviyole özelliği bulunan polarize gözlük takılmasının yararlı olabileceği duyuruldu.Haber Yorumları


En Çok Okunanlar BUGÜN | BU HAFTA | BU AY
Yandex.Metrica
sanalbasin.com üyesidir